Ako dermokozmetické označujeme prípravky, ktoré rešpektujú fyziologiu ľudskej pokožky a ich použitie je v súlade s dermatologickými zásadami voľby jednotlivých typov kozmetických prípravkov. Dermokozmetika SynCare ponúka prípravky pre ošetrenie všetkých typov pleti. Zvlášť sa zameriavame na suchú citlivú pleť, na pleť s akné, zrelú pleť a pleť s vrodenými alebo získanými defektami (ekzémy, rosacea, hyperpigmentácia a starnutie pleti).

Šesť zásad dermokozmetiky SynCare

  1. Prípravky môže vyvíjať a informácie o prípravkoch zostavovať len špecialista s príslušným vysokoškolským vzdelaním.
  2. Prípravky nesmú negatívne ovplyvňovať vlastnosti kožného povrchu (hydrolipidný film, pH, fyziologickú mikrobiálnu flóru).
  3. Len výnimočne používať parfémy.
  4. Individuálne k potrebám pleti – nevyrábať prípravky na všetky typy pleti.
  5. V maximálnej miere využívať prírodné suroviny rastlinného pôvodu.
  6. Tam, kde je to možné, používať suroviny certifikované v bio kvalite.

 Ako pôsobí naša kozmetika

0004

Zaoberáme sa vývojom a výrobou špeciálnych kozmetických produktov, ktoré možno získať predovšetkým prostredníctvom lekárov, lekární a kometických salónov.
Naša kozmetika patrí do skupiny dermokozmetických prípravkov.
Najdôležitejšie je poznanie stavu pleti klienta.
Naša spoločnosť vlastní a distribuuje zariadenia na typizáciu pleti.

Dermokozmetika SynCare je určená pre ošetrenie všetkých typov pleti. Zvlášť sa zameriavame na suchú citlivú pleť, ďalej na pleť s akné, zrelú pleť a pleť s vrodenými alebo získanými defektami (ekzémy, periorálna dermatitída, rosacea, poškodenie slnečným žiarením).

Mastná pokožka

0005

Charakteristika: pleť sa leskne, póry na pleti sú zretelné, otvorené a plné mazu. Mastná Pleť môže začervenávať a byť citlivá, povrch môže byť zhrubnutý. U zvláštneho typu mastnej pleti - seborhoické dermatitídy sa objavujú žltkasté šupiny v obočí, za ušami a v časti hlavy pokrytej vlasmi.

Príčiny: vrodený väčší počet mazových žliaz, hormonálne príčiny (androgény), kontakt s niektorými chemikáliami, niektoré kožné infekcie, nevhodne zvolené kozmetické ošetrenie - mydlá, prípravky s etanolom, mastné krémy.

Ako ošetrujeme mastnú pleť kozmetikou SynCare: na ošetrenie nepoužívame prípravky s minerálnymi olejmi, obmedzujeme použitie etanolu pri čistení pleti, vyvinuli sme špeciálne sérum, ktoré znižuje vylučovanie mazu (Adstringentné sérum), zvláštnu radu ponúkame na ošetrenie pleti s akné.

Normálna pokožka

0006

Charakteristika: pleť je bez lesku, póry sú ťažko zretelné. Určité množstvo mazu môže byť v T-zóne. Pleť nebýva citlivá, dobre znáša kozmetické ošetrenie. Je možné zvoliť väčšiu škálu kozmetických prípravkov ako u pleti mastnej alebo suchej. Normálna pleť znamená najmenej problémov, na druhej strane je starostlivosť zameraná na udržanie normálnej pleti náročná.

Ako ošetrujeme normálnu pleť kozmetikou SynCare: na ošetrenie normálnej pleti platí krokový postup: odlíčenie - čistenie - tonizácia - masáž a výživa (regenerácia) - ochrana. Vhodná je väčšina odličovacích a čistiacich prostriedkov. Väčšina masiek (okrem masiek na problematickú pleť), masážne krémy aj oleje SynCare Basic, krémy s prírodnými olejmi (rada SynCare Basic, Nicream) a morská rada (Lacrima). Pre pravidelné ošetrovanie normálnej pleti je určený krém Renovia, špeciálne vyvinutý na tento účel.

Suchá pokožka

0007

Charakteristika: má často jemné, málo viditeľné póry, T-zóna nebýva premastená. Pleť môže začervenávať v dôsledku jej zvýšenej citlivosti. Má sklon k ochabnutiu skôr ako pleť normálna alebo mastná. Je potrebné ju chrániť predovšetkým pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia ako je slnečné žiarenie, prach a chemické prostriedky. Pleť ošetrujeme veľmi opatrne, platí zásada - menej je viac. Suchá pleť vyžaduje predovšetkým ochranu cez deň a výživu cez noc.

Príčiny: vrodený znížený počet mazových žliaz, fyziologicky v detstve. Rovnako zrelá pleť je suchšia. Samostatné používanie hydratačných krémov s vysokým obsahom vody suchú pleť poškodzuje, práve tak ako prípravky s vysokým obsahom alkoholu (etanol, glycerin nad 5%).

Ako ošetrujeme suchú pleť kozmetikou SynCare: doporučujeme prípravky s rastlinnými olejmi (Sebucel, Krém s marhuľovým olejom), odličovacie a čistiace prípravky bez parfému a etanolu. Pre zrelú pleť je určena rada CeraSkin, ktorá obsahuje látky obnovujúce lamelárne vrstvy lipidov a tým pôsobí proti starnutiu pleti.

Zaoberáme sa vývojom a výrobou špeciálnych kozmetických produktov, ktoré možno získať predovšetkým prostredníctvom lekárov, lekární a kometických salónov.
Naša kozmetika patrí do skupiny dermokozmetických prípravkov.
Najdôležitejšie je poznanie stavu pleti klienta.
Naša spoločnosť vlastní a distribuuje zariadenia na typizáciu pleti.