Predstavujeme NOVÉ sérum – Sérum antioxidačné, ktoré sa môže plným právom pýšiť dodatkom vitamínová bomba, keďže je doslova nabité vitamínmi, ale tiež ďalšími aktívnymi látkami.

Ženy pokladali ešte na konci 80. rokov minulého storočia za najväčší problém, ktorý chcú riešiť kozmetickou starostlivosťou, vrásky. Ale už prelom minulého a súčasného tisícročia situáciu podstatne zmenilo. Na predné miesto sa dostali zmeny a posuny pigmentu v koži. Jednak bezprostredne súvisia s nadmerným opaľovaním alebo nesprávnou UV ochranou, ale súčasne sa objavujú aj ako jedna zo známok starnutia pleti.

Ambulancia estetickej dermatológie SynCare, Brno.

Nie je ideálnejšie obdobie pre zosvetľovanie pokožky, ako je jeseň. Výsledný efekt je závislý na mnohých faktoroch, počínajúc typom pigmentácie, cez trpezlivosť zákazníka a končiac voľbou vhodného prípravku. Farba pleti je ovplyvnená viacerými parametrami. Ochranný pigment kože je síce veľmi významný pre výslednú koloráciu pleti, ale zďaleka nie je jediný. Aj preto musí byť zosvetľovanie komplexné.

Ing. Vendula Varaďová, Medisyn, s.r.o.

Kozmetické prípravky je možné rozdeliť z hľadiska dĺžky aplikácie na trvale aplikované a na snímateľné, prípadne oplachovateľné. Pleťové masky nájdeme v oboch skupinách. Typickými zástupcami prvej kategórie sú krémové masky, ktoré sa často po pôsobení votrú do pokožky. Druhú reprezentujú napríklad zlupovacie masky.

Strana 1 z 12