Detská pokožka je v porovnaní s pleťou dospelých menej chránená pred nepriaznivými vonkajšími klimatickými podmienkami, pretože netvorí dostatok kožného tukového filmu. Preto je u nej väčšie riziko podráždenia a to najmä v zimnom období. V dôsledku toho je dôležitá ochrana vhodnou kozmetikou.

Kozmetická starostlivosť o detskú pokožku závisí od ročného obdobia a veku dieťaťa. Zatiaľ čo pri novorodencoch a kojencoch volíme skôr mastnejšie prípravky, ako sú oleje a hydrofilné oleje, u batoliat a v predškolskom veku postupne prechádzame na emulzie vody v oleji – tzv. mastné emulzie. Pre deti okolo 7. až 10. roku sú vhodnejšie ľahšie ľahšie emulzie typu olej vo vode, avšak vždy s dostatočným podielom tukových zložiek.

Detska-plet-v-zime

V rade MediCare nájdeme najvhodnejšie prípravky pre starostlivosť o detskú pleť. Do kúpeľa pridávame BIO Detský olej do kúpeľa (160) a na telo a ruky používame Ochrannú emulziu (260) alebo SEBUCEL upokojujúce telové mlieko (167). Pri väčších deťoch volíme na tvár SEBUCEL krém BIO (103).

 

Prečo nie je detská pleť dehydrovaná
Niekedy sa zamieňajú dva pojmy – hydratácia a maz. Tvorba kožného mazu sa zvyšuje s vekom a pri veľmi malých deťoch je nedostatočná. Z toho plynie väčšia „zraniteľnosť“ detskej pokožky. Na druhej strane máva táto pleť dostatok látok, ktoré pútajú vlhkosť v hlbších vrstvách pokožky. Preto býva pleť detí na povrchu vysušená, ale vo vnútri je hydratovaná. .

103

SEBUCEL krém proti veľmi suchej pleti s BIO pupalkovým olejom
základný popis:SEBUCEL krém BIO (103) podstúpil vývojovú inováciu, ktorá zvýšila výživný účinok krému na suchú pleť. Súčasne došlo k zníženiu koncentrácie pôvodného prírodného konzervačného systému (zmes rastlinných silíc) a k doplneniu novej stabilizačnej látky Pantiolu Green, ktorá má certifikáciu francúzskej bio certifikačnej autority – Ecocertu. Súčasne inovovaný krém obsahuje úplne nový komplex slnečnicového oleja a extraktu chmeľu, ktorý zabraňuje znehodnoteniu bio pupalkového a bio sójového oleja, ktoré sú obsiahnuté v prípravku. Krém pleť zvláčňuje, zjemňuje a udržiava ju v celkovo veľmi dobrom stave.

Komu je prípravok určený: SEBUCEL krém BIO (103) je vhodný pre každodenné použitie predovšetkým pri veľmi suchej a citlivej pleti. Krém je obzvlášť odporúčaný tiež pre citlivú pleť detí, vrátane kojencov a batoliat.

Použitie: Naneste na pokožku 1 až 3x denne a krém ľahko votrite.

Balenie: 75 ml dávkovač airless

Konzervačné látky:BEZ KONZERVÁCIE.

Prípravok je bez parfumu.