Prišli tropické dni – Ako si chrániť pokožku pri horúcom počasí alebo správny čas pre HYDROGENIU a REVITALIU pleťové vody a opaľovacie prípravky SUN PROTECT a ZINCI SUN

Bezpecne OPALOVANIEPrečo je nadmerné teplo pre nás nebezpečné
Ak sa teploty zvyšujú postupne, dokáže sa naše telo prispôsobiť. Avšak prudké zvýšenie teploty behom jedného alebo dvoch dní, spolu s nedostatočnou ochranou pred priamym slnečným žiarením a často nedostatočným pitným režimom môžu predstavovať závažný problém pre naše zdravie.

Teplo škodí, ale prudké zmeny teploty môžu zabíjať. Klimatizácia – dobrý sluha, zlý pán
Kto z nás by nezatúžil uniknúť zo žiaru horúceho chodníka, rozpálenej vozovky ale prehriatej kancelárie. Ak však nastavíme klimatizáciu na rozdiel vyšší ako 8°C, prudká a náhla zmena teploty môže viesť ku kolapsu. Dlhodobým nežiaducim účinkom klimatizácie sú zápaly dýchacích ciest alebo zhoršenie neurologických alebo ortopedických problémov. Preto by rozdiel medzi teplotou klimatizovaného priestoru a vonkajšou teplotou nemal presiahnuť 8°C.

Kto je najviac ohrozený vysokými teplotami
Ohrození sú predovšetkým ľudia s ochorením srdca a ciev, ale aj osoby s metabolickými chorobami. Druhú kategóriu predstavujú deti a seniori. V týchto skupinách prijímame opatrenia už od letných teplôt nad 25°C v tieni, pri ostatných platia primerané zásady od 30°C. Bez rozdielu veku a ochorenia je vhodné obmedziť prácu a cez deň úplne vylúčiť pobyt na priamom slnku pri teplotách nad 35°C. Aj opaľovanie je za týchto okolností rizikom bez predchádzajúcej aklimatizácie. Ak nie je možné zaistiť temperovanie pracovných priestorov do 25°C, tak je nevyhnutné dôsledne dodržiavať pitný režim a zaraďovať pracovné prestávky nanajvýš po 4 hodinách. Pri práci na slnku alebo namáhavej fyzickej práci sa táto doba skracuje na 2 hodiny.

Zdržiavajte sa v tienistých priestoroch a majte dostatočný prísun tekutín
Všeobecne sa pri teplotách nad 30°C nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu dlhšie ako 1 hodinu a úplne vylúčte opaľovanie medzi 11-15 hodinou. „Najzdravšie“ opaľovanie v lete je medzi 9-11 hodinou. Nezabúdajte, že UVA preniká aj cez sklo a niekoľko centimetrov pod hladinu vody. Ideálne je tienenie s dostatočnou cirkuláciou vzduchu (napríklad mierny vánok).

Ako sa starať o pokožku v horúcich dňoch?

Výživa a pitný režimBezpecne OPALOVANIE Bezpecne OPALOVANIE

UV žiarenie má nepriaznivé účinky na mnoho životných funkcií. Postupne stúpa tvorba voľných kyslíkových radikálov, ktoré pôsobia toxicky a poškodzujú nie len kožné bunky.
Rejuderm kapsule (923) odporúčame v dávke 2x denne pri jedle po celú dobu zvýšenej expozície slnku a 5 dní po ukončení tejto expozície.
  Zvýšime príjem nesladených tekutín až na 3 litre denne. Vhodné sú minerálne vody s nižším obsahom sodíka alebo čistá voda. Pre osvieženie je možné pridať pár kvapiek citrónu. Voda by nemala byť studená.

 

 

 

Hydratácia pletiBezpecne OPALOVANIE
Pre hydratáciu sú v tomto období najvhodnejšie mineralizované pleťové vody. K takým patrí HYDROGENIA biominerálne tonikum v spreji (175, 275) so zvýšeným obsahom iónov vápnika, draslíka a horčíka. Práve tieto látky sú v horúcich dňoch intenzívne strácané.
Naviac pôsobí Hydrogenia výrazne osviežujúco a zanecháva pleti dlhodobý pocit sviežosti. Prípravok používame kedykoľvek cítime potrebu.
Pre podporu účinku môžeme na pokožku, najlepšie v ranných hodinách, naniesť Hydratačný gél s argánovým olejom (121). Ak pleť ešte vyžaduje krém, nanášame len tenkú vrstvu, napr. Nicream (105).

Bezpecne OPALOVANIE

Slnko podporuje starnutie pleti – ako tomu brániť
Ideálne je využitie účinkov REVITALIA revitalizujúcej celulárnej vody s kyselinou hyaluronovou (187). Prípravok kombinuje vlastnosti klasickej vody v spreji, t. j. hydratuje a osviežuje, naviac pôsobí regeneračne vďaka obsahu kyseliny hyaluronovej. Extrakt figovníka prepožičiava vode výborné upokojujúce účinky a zmierňuje začervenanie. Vďaka tomu bude REVITALIA vítaním pomocníkom nielen na cestách, ale aj v kanceláriách a samozrejme v klasickej profesionálnej kozmetickej starostlivosti.
Dennú starostlivosť proti starnutiu odporúčame v horúcich dňoch podporiť účinkami ľahkého BB NEW AGE krému (205) s kmeňovými bunkami alebo Denného krému 100% kyselina hyaluronová (190).

Ochrana pred slnkom
V horúcich dňoch stačí pobudnúť na slnku len 5-10 minút a koža začína reagovať. Značka SynCare odporúča aj pri hnedších fototypoch č. III a IV Sun Protect SPF 20 (253). Pri svetlejších fototypoch I a II používame Sun Protect SPF 30 (255) alebo Sun Protect Spray SPF 30 (250). Pri deťoch do 12 rokov a pri osobách po AHA chemickom peelingu, zákrokoch laserom alebo IPL, prípadne po dermatochirurgickom ošetrení vždy nanášame maximálnu ochranu Zinci Sun SPF 50+ (254) alebo jemne tónujúci Zinci Sun SPF 50+ jemne tónujúci (256).

6

Aké množstvo ochranného prípravku použiť pri opaľovaní & čo je vodeodolnosť

Účinné filtračné množstvo opaľovacích prípravkov je 2mg/cm2.
To znamená spotrebu prípravku 32g na celú pokožku dospelého človeka. Len tak je ochrana SPF vašej pokožky zhodná s číslom SPF na prípravku.

7

Balenie 75 ml vystačí na dve natretia celého tela. Táto zásada je spoločná pre všetky opaľovacie prípravky na trhu.
Aj keď je mnoho prípravkov testovaných na vodeodolnosť, odporúčame po každom kúpaní obnoviť vrstvu ochranného kozmetického prípravku aspoň z jednej polovice odporúčaného množstva.

Ošetrenie po spálení pokožky
8 Nadmerná expozícia slnku vyvoláva začervenanie kože – tzv. solárny erytém. Jedná sa o neinfekčný zápal odborne nazývaný ako solárna dermatitída. Fototyp I reaguje najintenzívnejšie a najrýchlejšie. Naopak fototyp V síce rýchlo hnedne, ale napriek tomu uňho vzniká začervenanie, ktoré je však prekryté intenzívnou pigmentáciou.
Na začervenané mieste bezprostredne po opaľovaní nanesieme Hydratačný telový balzam 100% kyselina hyaluronová a vitamín C (173) a podľa potreby aplikáciu opakujeme aj viackrát denne. Ak je začervenanie veľmi intenzívne, je možné kombinovať Hydratačný gél s argánovým olejom s Hydratačným telovým balzamom.
V salónnej starostlivosti môžeme naniesť na spálené miesta 100% Pure Collagen masku (933). Pred aplikáciou pleť dokonale zvlhčíme HYDROGENIA biominerálnym tonikom v spreji(175) alebo REVITALIA revitalizujúcou celulárnou vodou s kyselinou hyaluronovou v spreji.

 

Niektoré rady a fakty o opaľovaní nájdete tiež na stránke českej televízie
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/319291310020059/video/703577,703585,703598

 

Chcete sa dozvedieť ďalšie informácie o tom, ako chrániť svoju pokožku pred slnkom?
Pozrite si naše video.