kyselina_hyaluronova

DOKONALÁ HYDRATÁCIA KYSELINOU HYALURONOVOU.

ľahký a zvláčňujúci
chráni a vyživuje
vhodný aj po opaľovaní

 

hydratacia pokozky

Základný popis:

Dostatočná hydratácia pokožky celého tela je dnes nevyhnutnou podmienkou správnej kozmetickej starostlivosti. Dermo a bio kozmetická značka SynCare ponúka intenzívny hydratačný telový balzam, ktorý kombinuje účinky kyseliny hyaluronovej s vitamínom C. prípravok sa ľahko rozotiera, a napriek tomu, že je bohatý na výživné látky, nezanecháva pocit mastnej pokožky. Bol vyvinutý obzvlášť pre ošetrenie pleti po kúpeli alebo sprchovaní, ale súčasne je vhodný aj pre prevenciu suchej a ochabnutej kože po opaľovaní. Zvláštna pozornosť bola venovaná jeho použitiu na detskú pleť, preto bol prípravok schválený aj pre deti do 3 rokov. Balzam je decentne parfumovaný.

Účinok prípravku:

Hydratačný telový balzam 100% kyselina hyaluronová a vitamín C (173) má silný hydratačný účinok. Po aplikácií je pokožka vláčna, jemná a získava optimálny tonus. Vitamín C obmedzuje negatívne pôsobenie slnečného žiarenia a má priaznivý účinok pre ochranu kolagénu.

Použitie:

Nanáša sa po kúpeli alebo po sprchovaní, prípadne pre a po opaľovaní. Konzervačné látky: fenoxyetanol

Účinné látky:

kyselina hyaluronová (INCI: Sodium Hyaluronate) – hydratuje, ukľudňuje, vitamín C (INCI Ascorbyl Palmitate) – antioxidačné účinky

 

Pitný režim pri opaľovaní

Telo je na priamom slnku vystavené teplotám okolo 55°C. pri extrémoch a v južných krajinách aj viac. Zatiaľ čo vhodný UV filter chráni pre UV žiarením, tepelná ochrana pri opaľovaní neexistuje. Preto naberá na význame pitný režim. Pri opaľovaní v dĺžke 2 hodín stúpa potreba nealkoholických nesladených tekutín o 1 až 1,5 litra. Deti a starší ľudia sú pri opaľovaní obzvlášť ohrození dehydratáciou, ktorá môže vyústiť až do kolapsu.

 

HYDRATÁCIA PRI OPAĽOVANÍ

Aj keď sa v médiách pravidelne, najmä pre letným obdobím, objavujú varovania pred nadmerným opaľovaním, aj napriek tomu sa mnohý z nás nemôžu dočkať momentu, kedy si ľahnú pod slnečné lúče, aby ich pokožka získala zlatistý odtieň. Zdravotné riziká nadmerného opaľovania sú dostatočne známe. Mnoho vecí môžeme ovplyvniť sami, vrátane správnej hydratácie. Optimálna starostlivosť nespočíva iba v nanesení ochranného krému.
Správna hydratácia pokožky pred aj po opaľovaní pomáha obmedziť suchosť kože, ktorá sa objaví spravidla pri jej hnednutí, a jej začervenaní.
Približne 15 minút pred opaľovaním sa osprchujte a na ešte vlhkú pokožku naneste Hydratačný telový balzam 100% kyselina hyaluronová a vitamín C (173) a ľahko ho votrite. Ochranný prípravok pri opaľovaní naneste v silnejšej vrstve na pokožku cca 5 minút pred opaľovaním. Nezabudnite – na celé telo je spotreba ochranného prípravku pri opaľovaní 32g! po opaľovaní sa znova osprchujte vlažnou vodou a znova naneste balzam. Obmedzíte tak prejavy nežiaduceho začervenania pokožky, vrátane pocitu svrbenia či pálenia. Nezabudnite dodržiavať pri opaľovaní správny pitný režim.