Popis prípravku: Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum, doplnok stravy (945) prináša pleti nevyhnutnú vnútornú výživu. Doplnky stravy sú dnes už bežnou súčasťou komplexnej kozmetickej starostlivosti. Pre zdravie pleti je nevyhnutná vnútorná aj vonkajšia výživa. Kozmetické prípravky dopĺňajú vyvážené výživné látky predovšetkým do povrchových vrstiev pokožky. Výživa hlbších oddielov kože by mala byť vhodne zaistená tiež nutričnými suplementmi – doplnky stravy. Kolagén je hlavnou stavebnou bielkovinou kože, ktorej prepožičiava vzhľad, činí ju elastickou a dostatočne odolnou. Kyselina hyaluronová má mimoriadnu schopnosť pútať vodu v koži. Spolu s kolagénom je jej optimálne zastúpenie nevyhnutné pre žiadanú plnosť pleti a udržanie regeneračných procesov, vrátane podpory tvorby najpočetnejších buniek kože – fibroblasty a keratinocyty.

Komu je prípravok určený: Prípravok je vhodný pre dlhodobé udržiavanie optimálnej hydratácie a prirodzeného napnutia pokožky a to najlepšie v kombinácii s prípravkami so 100% kyselinou hyaluronovou rady SynCare.

945Charakter prípravku: želatínové tabletky s hydrolyzovaným kolagénom s jednoduchšou absorpciou v črevách (molekulová hmotnosť 5 kDa) a s čistou kyselinou hyaluronovou – nejedná sa o jej sodnú soľ.

Hmotnosť balenia: 60 želatínových tabletiek s celkovou hmotnosťou 34,2 g

Dávkovanie: 1 tabletku denne zapite najmenej 200 ml nesladenej pitnej alebo nesladenej minerálnej vody.

Účinné látky: hydrolyzovaný kolagén s jednoduchšou absorpciou z čriev vďaka nízkej molekulovej hmotnosti 5 kDa – regeneračné a hydratačné vlastnosti; kyselina hyaluronová – hydratačné vlastnosti

 

Molekulová hmotnosť kolagénu a jej vplyv na absorbovanie kolagénu v doplnkoch stravy
Kolagén zo stravy prijímame spravidla ako relatívne „ťažkú“ makromolekulu v rádoch stoviek kilodaltonov. Vedecké štúdie opakovane preukázali, že pre rýchlejšiu a komplexnejšiu absorpciu je vhodnejšie kolagén „upraviť“ hydrolýzou na menšie časti s hmotnosťou desiatok kilodaltonov.

 

Ktoré prípravky sú vhodné na kombináciu s Kolagénom & kyselinou hyaluronovou – doplnkom stravy
Pre kombináciu kozmetiky s doplnkom stravy Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum (945) neplatia žiadne obmedzenia. Vhodným výberom kozmetických prípravkov je však možné dosiahnuť zvýšenie celkového vzájomného účinku. Kolagén & kyselina hyaluronová – dermonutraceutikum (945) priaznivo ovplyvňuje predovšetkým vnútornú hydratáciu kože, t. j. v zamši, zatiaľ čo kolagén a kyselina hyaluronová z kozmetiky podporujú viazanie vlhkosti v povrchovej časti pokožky – v rohovej vrstve. Z uvedených dôvodov odporúčame pre kombináciu predovšetkým kozmetické prípravky rady so 100% kyselinou hyaluronovou a hydratačnú kozmetiku s kolagénom. Z kolagénových sér je to najmä: Micro Ampoules Cellular Hydrating (30115), Sérum morské liftingové (302) a Micro Ampoules Longevity Maris Collagen (30120).