NanoCare vitamínová pleťová maska (143) reprezentuje moderný trend vo vývoji kozmetických prípravkov, ktoré kombinujú špeciálne textilné materiály s aktívnymi kozmetickými zložkami. Výsledkom je zvýšenie účinku látok, ktoré lepšie prenikajú do pleti a nestrácajú sa napríklad odparovaním z povrchu pokožky.

zima 3 NanoCare vitamínová pleťová maska (143)
obsahuje jemné nanovlákna, ku ktorým sú viazané dôležité vitamíny. Tie sa aktivujú zvlhčením masky a následne prestupujú intenzívne do pleti. súčasne štruktúra masky chráni pokožku pred prienikom mikroorganizmov a nečistôt z okolia. Významne sa tak zvyšuje hygienická úroveň starostlivosti, kedy sa kozmetička nedotýka povrchu pleti klientky. Nesmie byť opomenutá ani vysoká ekologickosť prípravku, pretože všetky zložky nanomasky sú 100% biorozložiteľné.

BALENIE
balenie v sáčku – čistá hmotnosť 25g

KOMU JE PRÍPRAVOK URČENÝ
Maska je obzvlášť vhodná pre výživu a spevnenie pleti +35 a +55, ale je možné ju aplikovať na akúkoľvek pleť.

POUŽITIE
Zvlhčite pleť najlepšie HYDROGÉNIOU biominerálnou vodou v spreji (175) a následne aplikujte napríklad Sérum morské liftingové (302). Vyberte masku z obalu, odstráňte ochrannú netkanú textíliu, svetlejšou stranou priložte masku na pleť a zvlhčite ju tonikom. Po 10 a ž 15 minútach masku zložte a jej zvyšky odstráňte.

KONZERVAČNÉ LÁTKY
benzylalkohol, fenoxyetanol

ÚČINNÉ LÁTKY
vitamín C (INCI: Sodium Ascorbate) – regenerácia a antioxidačný účinok, pantenol (INCI: Panthenol) – podpora jemnosti štruktúry pleti, pyridoxin (INCI: Pyridoxin HCI) – regeneračný účinok

Ako kombinovať séra a nanomasku?
NEBOJTE SA EXPERIMENTOVAŤ SO SÉRAMI
Pleťové masky sú často vhodnými kandidátmi na kombináciu s pleťovými sérami. Vo väčšine prípadov sa vzájomne dopĺňajú a zvyšujú spoločný účinok.
NanoCare vitamínová pleťová maska (143) je špecifická mimoriadnou kapacitou pre aktívne látky. Ak pod túto masku aplikujete sérum, naviaže sa do nej a nano vlákna postupne uvoľňujú účinné látky do pleti. Nanomaska teda predovšetkým zvyšuje výsledný efekt séra. Ak je napríklad jeho účinkom hydratácia, bude vďaka maske táto vlastnosť výrazne podporená. To isté platí pre pôsobenie regeneračných, liftingových alebo antioxidačných sér. Podmienkou je, aby bola nanomaska po celú dobu aplikácie dostatočne zvlhčovaná.

Nano UV filtre
V kozmetike sú nanomateriály stále ešte relatívne vzácne. Výnimku tvoria anorganické UV filtre, ktoré sú dnes už značne rozšírené. Používa sa oxid titaničitý a oxid zinočnatý. Ak sú rozomleté až na veľkosť nanočastíc, strácajú schopnosť vytvárať na koži nežiaduci belavý film, ale zachovávajú si účinok UV filtrov. Nano UV filtre môžu byť používané vo všetkých prípravkoch, s výnimkou aerosolových rozprašovačov.