alebo vyplatí sa kozmetičkám sledovať počasie?
Zima ako riziko pre pleť? Aj keď sa dodnes nájdu takí, ktorí jasajú nad klimatickou zmenou, ktorá je v našich zemepisných šírkach spojená predovšetkým so zvyšovaním teplôt a nerovnomerným rozložením zrážok, nemôžeme podceňovať jej negatívny vplyv na kožu. Charakter zím sa v posledných rokoch skutočne premenil. Preto sa objavuje argument, že teplejšia klíma je v prospech pleti. Zásadné riziko však spočíva v tom, že cez všetku tú globálnu zmenu neleží stredná Európa v južnom Taliansku a vždy hrozia náhle vpády arktického vzduchu. Nebezpečie teda spočíva v prudkej oscilácií teplôt v priebehu niekoľkých dní alebo dokonca hodín.

Kozmetické salóny, ale aj lekárnici a lekári by mali predovšetkým v zime sledovať predpoveď počasia
Koža je orgán, ktorý tvorí hranicu medzi okolím a vnútorným prostredím organizmu. Je teda bezprostredne vystavená vplyvom aktuálneho počasia. Akýkoľvek zákrok na tomto orgáne, s výnimkou riešenia akútnych stavov, musí byť vykonávaný po určitej aklimatizácií a s prihliadnutím k typu ošetrenie. Predovšetkým zákroky na tvári, ale aj štandardná kozmetická starostlivosť v tejto oblasti vyžaduje zvýšené nároky na použité kozmetické prípravky a metódy starostlivosti. Ak je pokožka vystavená teplote nižšej ako 5°C, pri vetre dokonca 10°C po dobu viac ako pol hodiny, zvyšuje sa riziko podráždenia pleti pri následnej kozmetickej starostlivosti. Salóone kozmetické ošetrenie pri vonkajších teplotách okolo bodu mrazu by malo byť vykonávané až po najmenej 15 minútovej aklimatizácií a pri dlhodobých teplotách pod -5°C by mala byť aklimatizácia až 30 minút. (Burwell, 2011) Pri citlivej pleti môžeme odporučiť pobyt v salóne najmenej 30 minút pred ošetrením už pri teplotách blízkych 0°C.

Odložená hypersenzitívna reakcia – hlavné riziko
Existuje reálne riziko fyzikálne podmienenej hypersenzitívnej reakcie, pri ktorej pokožka spravidla do jedenej hodiny po bežnom ošetrení, pri ktorom bolo vykonané štandardné čistenie pleti, začervená, môže mierne opuchnúť a prítomné býva aj svrbenie. (Raymer, 2006)

Bezpečná salónna starostlivosť v zime
Je možné namietnuť, že takto by nebolo možné vykonávať po mnoho dní kozmetické ošetrenie, alebo by doba vyhradená pre jednu kozmetickú kúru bola neúnosne dlhá. Riešením je sledovať predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu. Ak sa celodenné teploty budú v prognóze pohybovať okolo 0°C alebo pod touto hodnotou, je vhodné požiadať zákazníčku/zákazníka formou SMS či e-mailu, aby prišli približne 30 minút pred ošetrením. Ak to nebude možné, odporučte im, aby prišli autom. Po ošetrení ich požiadajte, aby, ak nemajú zistený odvoz vo vyhriatom aute, počkali ešte najmenej 15 minút v salóne. Ak zákazníčka/zákazník využívajú hromadnú dopravu, mal by byť presun na zastávku čo najrýchlejší a načasovaný tak, aby nebolo nutné na spoj čakať dlho.

Kozmeticka starostlivost v zime 2

Zimný krém (262) predstavuje limitovanú edíciu kozmetického prípravku, ktorý je v predaji od novembra do marca. Krém bol originálne vyvinutý odborníkmi SynCare pre účinnú ochranu pokožky pomocou prirodzeného lipidu skvalanu a vitamínu C predovšetkým pred chladom, mrazom a intenzívnym vetrom. Pretože obsahuje tiež moderné UV filtre, pôsobí proti slnečnému žiareniu.
Na povrchu kože vytvára ochrannú bariéru a súčasne dodáva pleti vitamín C. Krém je typom emulzia voda v oleji (v/o), ktoré vynikajú výbornou kožnou toleranciou. Preto je vhodný aj pre detskú kožu, vrátane detí do 3 rokov, a pre citlivú pokožku.

Kozmetické služby predstavujú praktickú činnosť na poli starostlivosti o zdravie pokožky. A práve preto musia byť starostlivo prispôsobené nie len individuálnym potrebám zákazníčok a zákazníkov, ale tiež ročnému obdobiu, v ktorom je ošetrenie vykonávané. Naše skúsenosti ukazujú, že zima so sebou prináša najvyššie percento prípadov podráždenia pleti po kozmetickom ošetrení. Aj z tohto dôvodu je nevyhnutná uvážlivá voľa typu prípravkov.

Kozmetická zimná starostlivosť SynCare
Kozmetické prípravky sú u našej značky zamerané ako na komplexnú salónnu starostlivosť, tak na domáce ošetrenie. Predovšetkým pri suchej a zrelej pleti je vhodné v zime počítať s tým, že sa prejaví ich zvýšený sklon k citlivosti.

Suchá a dehydrovaná pleť
Odlíčenie a čistenie: Najvhodnejšie je Čistiace a odličovacie mlieko (171), ktorého zvyšky odstránime Tonikom hydratačným (151). Intenzívna výživná starostlivosť: Do pleti zapracujeme celé balenie 1,5 ml Micro Ampoules Cellular Hydrating (3115). Masky pre zvýšenie účinku sér: Volíme bohatú BioMineral hydratačnú masku zjasňujúcu (303), ktorá dodá pleti výživný vitamín E a regeneračný vitamín A.
Ochranná starostlivosť krémami na záver: Je vhodný predovšetkým Krém na suchú pleť denný CPK (204).

Mastná a zmiešaná pleť
Odlíčenie a čistenie: Najvhodnejšie je Čistiace a odličovacie mlieko (171), ktorého zvyšky odstránime Tonikom zmatňujúcim (152). Regulácia tvorby mazu: Sérum adstringentné (108). Masky šetrne regulujúce tvorbu mazu: Maska sťahujúca (150) predstavuje šetrný variant čistenia suchej pleti so sklonom k zvýšenej citlivosti.
Ochranná starostlivosť krémami na záver: Aj mastná pleť v zime vyžaduje ochranu, avšak bez nadmerného premastenia pokožky. Preto používame Krém na mastnú a zmiešanú pleť denný CPK (203).

Pleť +35
Odlíčenie a čistenie: Volíme medzi Micelárnou čistiacou penou (174) alebo Čistiacim a odličovacím mliekom (171).
Výživná starostlivosť sérami: Pre salónnu starostlivosť odporúčame 100% Retinol (129), ktorý v zime poskytuje výbornú antioxidačnú výživu.
Šetrná regeneračná starostlivosť: Odporúčame bohatú OXYGENIA O2 krémovú liftingovú masku CPK (157).
Výživná starostlivosť krémami na záver: Pleť +35 potrebuje v zime predovšetkým pravidelnú výživu, ktorú poskytuje Denný krém 100% kyselina hyaluronová (190).

Pleť +55
Odlíčenie a čistenie: Pleť +55 býva súčasne citlivá a preto odporúčame Čistiacu emulziu (310). Pre následnú tonizáciu a dočistenie odporúčame Upokojujúce a výživné tonikum (311).
Rejuvenačná starostlivosť sérami: Sérum morské liftingové (302).
Intenzívne regeneračné masky: MACADAMIA maska výživná CPK (133).
Intenzívna výživná starostlivosť krémami na záver: Na záver kozmetického ošetrenia zvolíme bohatý spevňujúci regeneračný krém – RENOVIA nočný výživný krém (100).