Ukľudňujúce telové mlieko Proti veľmi suchej pleti

NAJLEPŠIA STAROSTLIVOSŤ PRE VÝŽIVU A OCHRANU CELÉJ POKOŽKY

  • ideálny pre suchú pokožku
  • zjemňuje a hydratuje
  • chráni pred mrazom

sebucelZákladný popis: SEBUCEL ukľudňujúce telové mlieko predstavuje bohatú krémovú emulziu, ktorá je určená predovšetkým pre starostlivosť o suchú až veľmi suchú pokožku, prípadne aj atopickú pokožku. Jeho praktické veľké balenie ho predurčuje najmä k použitiu na väčšie plochy pokožky tela. Veľkou prednosťou je prítomnosť emulgátorov výhradne na báze cukrových esterov bez PEG a obsah výživných zložiek pre kožu, ako je pupalkový olej v bio kvalite, kyselina hyaluronová, anorganicky viazaný horčík, vitamín C a urea. Vhodnú konzistenciu zaisťuje, okrem iných zložiek, čistený včelí vosk a príjemnú textúru poskytuje glycerín.
Účinok prípravku: SEBUCEL ukľudňujúce telové mlieko (167) odporúčame pre starostlivosť o veľmi suchú, až extrémne suchú pokožku celého tela, ktorú zjemní, zvláčni a hydratuje. Uplatnenie nájde pri ochrane pred mrazom, vrátane ochrany rúk, ale tiež v starostlivosti o chronicky poškodenú kožu v priemysle, poľnohospodárstve alebo pri atopickej dermatitíde.
Použitie: Podľa potreby 2 až 4 krát denne votrite do pokožky.
Konzervačné látky: fenoxyetanol
Účinné látky: pupalkový olej (Oenothera Biennis Oil) – obnovuje ochrannú funkciu kože, udržuje vlhkosť, znižuje podráždenie, sodná soľ kyseliny hyaluronovej (Sodium Hyaluronate) – zvyšuje hydratáciu pokožky.

 

 

 

Význam horčíka v starostlivosti o pokožku

Horčík má väčšina z nás spojený s minerálnou vodou Magnesia, prípadne vie, že horčík je centrálnym atómom zeleného listového farbiva chlorofylu. Avšak tento kovový prvok zohráva dôležitú rolu v udržiavaní bariérovej funkcie pokožky a pravdepodobne tiež potláča zápalové reakcie v koži. Niektoré anorganické soli horčíka pôsobia priaznivo proti suchosti pokožky a využívajú sa tiež v minerálnych vodách pri balneoterapii.

 

Riziká pre kožu pri pobyte na horách

Zimu má mnoho z nás nerozlučne spojenú s lyžovaním na horách. Avšak nie vždy doceňuje starostlivosť o pokožku.
Pobyt na horách predstavuje pre pokožku významnú zmenu prostredia. Zatiaľ čo sa cez deň v pracovnom procese mnoho ľudí zdržiava v temperovaných priestoroch a sú vystavení chladu, prípadne mrazu len na obmedzenú dobu, pri dovolenke v horskom prostredí sa pomer spravidla obracia. Vonku trávime väčšinu dňa. Aj keď tomu prispôsobujeme oblečenie, aj napriek tomu dochádza v rade prípadov k poškodeniu pokožky. K najzávažnejším radíme omrzliny, prípadne ich poslíčka – podchladenie, ďalej sa stretávame s podráždením, presušením, praskaním kože a chladovou alergiou. Zabúdaný, a napriek tomu relatívne častý, je solárny erytém až spálenie pokožky po nadmernej nechránenej expozícií slnku.
Starostlivosť o pleť na horách: Pre celotelovú účinnú ochranu odporúčame SEBUCEL ukľudňujúce telové mlieko (167), pre menšie plochy, najmä pokožky tváre je vhodná Ochranná emulzia (260), ktorá obsahuje UV filter SPF 10. Pre malé deti ponúka SynCare na tvár tiež NEODERM krém (165). Pri opaľovaní na horách je vhodný SUN PROTECT SPF 20 (253).