Soft Body Roll on 393

POTÍTE SA? POUŽITE NOVÝ ANTIPERSPIRANT SYNCARE

bez hliníkových solí
bez alkoholu
nezanecháva biele stopy
príjemná unisexová vôňa

 Základný popis:

Antiperspiranty a dezodoranty sa stávajú dennou potrebou človeka. Nový SynCare Antiperspirant Soft Body Roll-on prináša radu výhod špeciálnou kombináciou látok proti poteniu. Odborníkom SynCare sa podarilo vylúčiť hliníkové soli a nahradiť ich látkou na báze hydroxiduhličitanovej soli zinku. Pomocnou látkou proti poteniu je extrakt ľubovníka, ktorý má sťahujúce účinky. Antiperspirant rovnako obsahuje extrakt zeleného čaju, ktorý spolu s vôňou charakteru unisexy dodáva prípravku veľmi príjemnú arómu a tiež dezodoračné vlastnosti.

Účinok prípravku:

Antiperspirant Soft Body Roll-on (393) účinne zabraňuje poteniu a obmedzuje celkovú vlhkosť miest, kde bol aplikovaný. Je bez alkoholu a bez hliníkových solí. Po aplikácií nevyvoláva nepríjemný lepkavý efekt a jeho účinok vydrží až 24 hodín.

Použitie:

Nanáša sa najlepšie ráno na suchú čistú pokožku v oblasti podpazušia, prípadne pod prsia, na dlane či chodidlá nôh alebo vnútorné strany stehien.

Konzervačné látky:

fenoxyetanol

Účinné látky:

karbonáthydroxid zinočnatý (Zinc Carbonate Hydroxide) – antiperspiračné a dezodoračné účinky, ľubovník bodkovaný (Hypercium Perforatum Flower/Twig Extract) – pomocné antiperspiračné účinky, zelený čaj (Camellia Sinensis Leaf Extract) – dezodoračné a sťahujúce účinky

Ľubovník nie je nenápadná bylinka
U nás najznámejší ľubovník bodkovaný sa používal už v stredovekom liečiteľstve. Verilo sa, že chráni pred diablom a chorobami. Čaj z ľubovníka sa všeobecne užíva pri niektorých neurologických problémoch. Ľubovník však má aj účinok antiperspiračný, ktorý vychádza z účinku neurologického. Ovplyvňuje činnosť sympatiku a parasympatiku, čím reguluje tvorbu potu v potných žľazách. Pomocnú rolu majú tiež obsiahnuté triesloviny.

Viete čo je SPF a poznáte správnu dávku prípravku pre ochranu pri opaľovaní?

 

Veľká väčšina osôb, ktoré sa opaľujú, používa ochranné prípravky pri opaľovaní. Bohužiaľ, len každý desiaty pozná súvislosť medzi množstvom naneseného prípravku a jeho účinkom a len každý dvadsiaty použije správnu dávku ochranného prípravku pri opaľovaní. (FDA, 2009)
SPF faktor je číslo, ktoré udáva, koľkokrát (v minútach) sa predĺži doba, ktorú môže stráviť na slnku bez spálenia sa, oproti dobe bez ochranného prípravku.

Príklad: Konkrétne pokožka vydrí na slnku v lete v našej zemepisnej šírke bez nástupu začervenania 10 minút. Ak si kúpime ochranný prípravok SPF 20, môžeme byť na slnku bez začervenania 10 minút x 20 = 200 minút.

Táto podmienka však platí za predpokladu, že množstvo prípravku, ktoré nanesieme, odpovedá dávke prípravku, ktorá bola odvážená pri stanovení jeho SPF. Toto množstvo je 2 mg na cm2. Povrch kože dospelého človeka (bez vlasovej časti tela a niektorých oblastí intímnych partií) predstavuje plochu približne 16 000 cm2. Jednoduchým vynásobením 16 000 cm2 x 2 mg/cm2 = 32 000 mg.

Odporúčaná dávka pre ochranu pokožky celého nášho tela je 32 g. Pri prípravku s objemom 225 ml to predstavuje sedem nanesení.