Čo vlastne znamená mezoterapia?Dermarollerova mezoterapia 1

Existujú dva hlavné prúdy mezoterapie. Prvý pochádza z USA a je založený na aplikácií látok najmä do zamše a do podkožia. Druhý smer sa rozvíja v Európe.

V jeho poňatí je mezoterapia predovšetkým injikáciou kyseliny hyaluronovej do pokožky a do zamše per účely ich hydratácie. Oba smery sa prelínajú a hranica medzi nimi sa zužuje. Všeobecne sa dá povedať, že európska cesta je z hľadiska nežiaducich účinkov bezpečnejšia a viac sa bráni používaniu látok s neistým účinkom. Nový smer vznikol použitím metódy peercing-rollerovej mezoterapie. Podstata tejto metódy spočíva v nanesení účinnej látky (najčastejšie kyseliny hyaluronovej) na pokožku. Potom sa na kožu priloží peercing-rollerový valec, z ktorého vystupujú rôzne dlhé mikroihlice s variabilným zakončením. Iná dĺžka a zakončenie sú vhodné pre lekárske účely a iné pre kozmetiku. Povrchovo pôsobiaci peercing-roller zasahuje rohovú vrstvu pokožky, uľahčuje prienik aktívnych látok do pleti a súčasne pôsobí ako špecifická masáž podporujúca tvorbu kolagénu.

Mezoterapia – bezpečná brána do pleti Vašich klientov

Lekári – dermatológovia SynCare, odporúčajú peercing-dermarollerovú mezoterapiu ako plnohodnotnú alternatívu ku klasickej injekčnej mezoterapii.

Čo hovorí o peercing-dermarollerovej mezoterapii doc. Rulcová, zástupkyňa prednostky DVK FN Brno Bohunice a vedúca lekárka Centra estetickej dermatológie SynCare?

Dermarollerova mezoterapia 2„Ako dermatológ dlhodobo praktizujúci výkony estetickej medicíny oceňujem predovšetkým minimálnu invazívnosť metódy spoločne s neobyčajnou šírkou terapeutického záberu. Pri klasickej mezoterapií dostáva klient až stovky drobných injekčných vpichov. Aj keď máme rôzne pomôcky uľahčujúce prácu, aj tak sa jedná o výkon časovo náročný, spojený s určitou mierou bolestivosti. Naopak peercing-dermarollerová mezoterapia elegantne obchádza tieto úskalia. Desiatky drobných ihličiek na valci výrazne urýchľujú proces mezoterapie a umožňujú efektívne pokrytie väčšej plochy kože tela. Rovnako aj vnímanie bolesti je menšie aj preto, že dĺžka ihiel je maximálne 1,5 mm.“

 

 

 

 

 

 Doc. Rulcová pri certifikačnom školení radí účastníčkam ako precovať s dermarollerom.

 

Mezoterapia Injekčná Peercing-dermarollerová
Princíp Injekcie do zamše Tvorba mikropórov v pokožke
Obmedzenia Len lekári Lekári a pri niektorých typoch kozmetičky
Dĺžka ihiel Spravidla 4 -10 mm Do 1,5 mm
Podpora tvorby kolagénu Nepreukázané Áno
Kombinácia s prístrojmi pre neinvazívnu mezoterapiu Nepoužíva sa Áno

Na čo je peercing-dermarollerová mezoterapia vhodná?

  • Obnova mladistvého vzhľadu pokožky – Revitalizácia pleti, obnova tonusu, rehydratácia, spevnenie kontúr tváre
  • Revitalizácia a rehydratácia oblasti hrudníka vrátane spevnenia poprsia
  • Potlačenie drobných a stredných mimických vrások v oblasti tváre a krku
  • Hyperpigmentácie – Zosvetlenie benígnych hyperpigmentácií vrátane melasmi
  • Hypotrofické jazvy – Potláčanie hypotrofických jaziev, zníženie ich hĺbky.
  • Hyperlipotrofia (celulitída) – Redukcia „pomarančovej kože“ najmä v oblasti zadku a stehien
  • Strie – Podpora tvorby kolagénu, ktorý obmedzuje rozvoj pajazvičiek v podkoží
  • Trudovitá pleť po akné – Zjemnenie a vyhladenie pleti
  • Spevnenie poprsia