Princíp účinku v úrovni kože je komplexný, avšak ľahko vysvetliteľnýDermarollerova mezoterapia princip ucinku 1

Pôsobenie peercing-dermarolleru je založené na schopnosti podporovať vlastnú regeneračnú aktivitu organizmu. Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v zamši a podkoží, avšak ihlice sú tak tenké, že pri odporúčanom spôsobe použitia nevyvolajú poškodenie kože.

Tým ostáva plne zachovaná bariérová funkcia pokožky. Avšak stimulácia koncových nervových zakončení spôsobí fyziologickú kaskádu reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia. Kľúčovú rolu zohrávajú kožné bunky v okolí mikropórov, ktoré sa vytvoria po peercing-dermarollerovom ošetrení. Uvoľňujú signálne molekuly, ktoré aktivujú tvorbu nových buniek, najmä fibroblastov.

Tieto bunky sú v zamši zodpovedné za novotvorbu kolagénu a elastických vlákien. Súčasné fibroblasty migrujú k mikropórom a uzatvárajú ich. Uzatvorenie sa deje veľmi rýchlo, takže histologicky sa nedá zistiť žiadne poškodenie tkaniva.

Prečo pôsobí peercing-rollerová terapia proti hypotrofickým jazvám?

Regulovaná tvorba predovšetkým kolagénnych vlákien (v stovkách percent pôvodného stavu) pomocou peercing-dermarolleru vedie k spevneniu (zhutneniu) zamše a k vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vnikať napríklad po prekonaných zápaloch kože po akné, po ovčích kiahňach alebo ako dôsledok hlbších kožných infekcií, prípadne ako poúrazové následky. Jediný vpich ihly nemôže ovplyvniť atrofické jazvy. Avšak tisíce mikroihlíc na valci peercing-dermarolleru vyvoláva proces novotvorby kolagénu. Rovnako nastáva obnova fyziologickej vaskularizácie pôvodného atrofického tkaniva – neoangiogenéza.

Ako pôsobí peercing-dermaroller na omladenie pokožky, na jej vypnutie alebo pri odbúravaní tukov v pokoží?

Vyššie popísaný mechanizmus novotvorby kolagénnych vlákien celkovo pozitívne pôsobí na štruktúru kože. Naviac dochádza k stimulácií fyziologickej obnovy najvrchnejšej vrstvy kože – pokožky – aktiváciou delenia keratinocytov. Drobné mikropóry rovnako uľahčujú lokálny postup vybraných látok do hlbších vrstiev pokožky. Na tomto princípe sú založené séra pre mezoterapiu SynCare MezoHYAL, MezoBOTEX a MezoCELLULITE. Popisy účinkov týchto sér sú uvedené v informačných materiáloch pre jednotlivé séra.

Dermarollerova mezoterapia princip ucinku 2

Mikropóry v pokožke, ktoré vznikli bezprostredne po dermarollingu, sa uzatvárajú do 10 až 15 minút po výkone.

Dermarollerova mezoterapia princip ucinku 3